Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Stół Bitewny




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Warhammer Historical
 Post Napisane: N sty 08, 2012 21:19 
Offline
OMNOMNOMNOM

Dołączył(a): Pn sty 03, 2011 11:27
Posty: 116
Witajcie
Od zawsze chodził za mną bitewny system historyczny. Szukałem, szukałem, niby jest jakieś De Bellis Antiquatis ale jakoś nie miałem parcia by w niego się zgłębić. Wiedziałem też o Warhammerze Historical, ale nie ma do niego figurek oficjalnych i w ogóle.

Wróciłem teraz do tematu, bo od dawna chciałem sprawić sobie figurki wikingów :D
Kupiłem w sklepie torrent armylisty do historicala i bardzo miło mnie zaskoczyła korelacja tego co jest tam napisane z tym, co znajduje się w pudełkach modeli rosyjskiej firmy Zvezda.

Do rzeczy - system zapewne bardzo mocno bazuje mechaniką na WFB, ale jeśli ktoś nie lubi niezrównoważonych kodeksów i wymysłów panów z GW (nie, rzymskie miecze nie są Power Weapon :wink: trzeba rąbać tak samo jak barbarzyńskimi), a oczekuje czystego pojedynku umiejętności generalskich to Warhammer historical wydaje mi się idealnym rozwiązaniem.

Zatem czym grać? Sami twórcy systemu nie narzucają skali modeli/terenu, więc mamy wybór. Sugerują nawet, że jedna figurka może odpowiadać iluś modelom i inne bajery by rozgrywać gry z udziałem dziesięciotysięcznych armii (jeśli ktoś bardzo by chciał rzecz jasna)
Ja przyjąłem w swoich założeniach - jeden model jeden żołnierz.

Zapewne zastanawiacie się już "no ok, to ileset złotych będzie ta zabawa kosztować?"
Tu z pomocą przychodzą nam Rosjanie z firmy Zvezda

1 box moich wymarzonych wikingów, zawierający kapitana, sztandar i 39 różnych wikingów (kompozycja armii, ilości i typy jednostek dokładnie takie, jaką zakłada armylist - czyż nie zastanawiający zbieg okoliczności? :) ) kosztuje.... 24,80zł <badum bum tssss>
odnośniki
1. sklep
2. recenzja figurek ze zdjęciami
Jak dla mnie prezentują się bardzo ładnie. Akceptuję ję w 100%. Wybór armii i modeli też jest spory - Rzymianie z różnych okresów, Bizancjum, Egipcjanie, Kartagina, przeróżne plemiona barbarzyńskie, nawet samuraje. Cokolwiek od zamierzchłych czasów aż po XII wiek. Po XII wieku mamy inny podręcznik (pewnie przez proch, armaty itd ;) )

Ile tego potrzeba?
Policzyłem sobie, że z dwóch boxów uciułam 1200 pkt, 80 chłopa na stole. Zatem 50zł powinno wystarczyć by grać :)

Modele są w skali 1:72, więc nieco mniejsze od warhammerów. Recenzja podaje, że średnio figurka ma 23mm. przyłożyłem miarkę do tacticala SM i sięgałoby mu to do połowy naramiennika, więc w sumie nie aż takie małe to :)

Co o tym sądzicie?
Jeśli tylko miałbym z kim pogrywać czasem - ja w to wchodzę :)


Ostatnio edytowano N sty 08, 2012 21:26 przez Thorvald, łącznie edytowano 1 raz

Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: N sty 08, 2012 21:19 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Warhammer Historical
 Post Napisane: N sty 08, 2012 21:22 
Offline
Pan Maruda
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 07, 2010 16:41
Posty: 1969
Ja się piszę, ja! Już dawno dawno chciałem, ale nie miałem nigdy z kim!


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Warhammer Historical
 Post Napisane: N sty 08, 2012 21:32 
Offline
OMNOMNOMNOM

Dołączył(a): Pn sty 03, 2011 11:27
Posty: 116
Jupi :D
Dla mnie to kwestia poczytania podręczników i dowiedzenia się czegoś więcej na temat samego systemu. Armię mam już od dawna wybraną :)
Z tego co wiem jest tam wiele podręczników, ale podstawowy (poza rulebookiem) i chyba najbardziej popularny to Ancient Battles - Armies of Antiquity, w którym prać ze sobą może się wszystko od 3000 p.n.e. do XII wieku, zatem wybór spory.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Warhammer Historical
 Post Napisane: N sty 08, 2012 21:40 
Offline
Pan Maruda
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 07, 2010 16:41
Posty: 1969
Mam podręcznik główny i "Armies of Antiquiuty" w pdf. Jakbys byl zainteresowany to wal na gg.
Ja dla starożytności armię mam wybraną też, dla średniowiecza musiałbym się zastanowić, zależnie od okresu, ale XVw to 100% husyci ;)


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Warhammer Historical
 Post Napisane: N sty 08, 2012 22:16 
Offline
Przodownik pracy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 12:03
Posty: 1968
a co jest niehistorycznego w Niemcach strzelających z karabinów do starożytnych Egipcjan? :mrgreen:


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Warhammer Historical
 Post Napisane: N sty 08, 2012 22:24 
Offline
Pan Maruda
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 07, 2010 16:41
Posty: 1969
Tylko pod warunkiem że indianie zaatakują niemców od flanki.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Warhammer Historical
 Post Napisane: N sty 08, 2012 22:39 
Offline
Jedyny Czarny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 06, 2010 12:32
Posty: 2458
Adasko napisał(a):
Ja się piszę, ja! Już dawno dawno chciałem, ale nie miałem nigdy z kim!


z tego co pamiętam, to wszyscy łącznie ze mną byli ostro najarani, ale nagle ni stąd ni zowąd pomysł padł. ja bym bitew prawie-historycznych chętnie spróbował. dookreślcie tylko w jakim okresie chcecie grac, a sobie coś wybiorę.

_________________
Przygoda i Rozrywka? Co za kapitalny pomysł! Musimy sprawić, by ta rzecz nie stała się zbyt cholernie popularna, albowiem cała hołota także będzie chciała w to grać! - JKW Książę Walii


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Warhammer Historical
 Post Napisane: N sty 08, 2012 22:55 
Offline
Pan Maruda
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 07, 2010 16:41
Posty: 1969
Starożytność. Alternatywna wersja historii - Dawid bierze wikingów/saxonów, a ja persów :D

imiona kolegów piszemy z wielkiej litery! trochę szacunku dla współużytkowników forum - pierwsze ostrzeżenie! xD
Astem


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Warhammer Historical
 Post Napisane: Śr sty 11, 2012 23:26 
Offline
OMNOMNOMNOM

Dołączył(a): Pn sty 03, 2011 11:27
Posty: 116
http://chomikuj.pl/Rewan/Warhammer+Historical

tu znajdziesz
WAB - Warhammer Ancient Battles Rulebook.pdf
oraz
Warhammer Ancient Battles - Armies of Antiquity.pdf

możesz wybrać dowolną armię jeśli chcesz robić z nami jakoś na dniach zamówienie to:
http://www.hobbysta.pl/figurki-figurki- ... 1_154.html

Jak pisał Adaśko, on bierze Persów. Ja Wikingów.
Znając siebie, jeśli pierwszych kilka bitew mi się spodoba, to może dorzucę do tego coś antycznego - Rzym republikański (strasznie mnie jarają, jako drudzy zaraz po wikingach)
Wybór jest spory, możemy zamówić wspólnie :)


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Warhammer Historical
 Post Napisane: Cz sty 12, 2012 07:18 
Offline
Jedyny Czarny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 06, 2010 12:32
Posty: 2458
jak duże armie chcecie brać na początek?

_________________
Przygoda i Rozrywka? Co za kapitalny pomysł! Musimy sprawić, by ta rzecz nie stała się zbyt cholernie popularna, albowiem cała hołota także będzie chciała w to grać! - JKW Książę Walii


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: Cz sty 12, 2012 07:18 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strona główna forum » Stół Bitewny


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL