Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Stół Bitewny




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 130 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Brawo Games Workshop!
 Post Napisane: Wt maja 11, 2010 09:22 
Offline
Pan Maruda
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 07, 2010 16:41
Posty: 1969
http://www.belloflostsouls.net/2010/05/ ... s-otw.html
No kurwa mac!
GW bardzo stara sie zeby zachecic mnie do rezygnacji z rozwoju Warhammera. Całe szczęście, że moi BT są już na ukończeniu - jeszcze tylko upoluje jakiegoś Land Raidera z demobilu i koniec dostosywywania sie do panow z GW.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: Wt maja 11, 2010 09:22 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Brawo Games Workshop!
 Post Napisane: Wt maja 11, 2010 12:29 
Offline
Przodownik pracy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 12:03
Posty: 1968
Ja już się na nich wypiąłem ;) Nie chciałem tu nic więcej pisać, ale może dobrze to zrobi dla forum, jak dłuższego posta zamieszczę.
GW robi tyle rzeczy źle, że już ciężko uwierzyć, że nie robi tego specjalnie. Sama idea, że kodeksy pisze jedna osoba jest cholernie głupia. Gdyby to byli jeszcze jacyś geniusze, to ok, ale... jeszcze raz napiszę, że po prostu nie chcą zrobić tego dobrze. Nie wierzę, że można tak się rozminąć w oszacowaniu siły poszczególnych oddziałów. Tym bardziej, jak się ma kilka lat na dobranie tych parametrów.
Porażka, porażka...


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Brawo Games Workshop!
 Post Napisane: Wt maja 11, 2010 21:22 
Offline
Pan Maruda
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 07, 2010 16:41
Posty: 1969
Smutna prawda jest taka, że obojetnie co by nie zrobili, ludzie i tak beda kupowac ich produkty. I nawet gdyby podniesli ceny o 100%, przez kilka lat utrzymaja swoja pozycje Absolutnego Monopolisty.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Brawo Games Workshop!
 Post Napisane: Wt maja 11, 2010 23:34 
Offline
Przodownik pracy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 12:03
Posty: 1968
Z jednej strony pewnie i jest to prawdą, ale z drugiej nie można też tak całkiem wierzyć w ich nietykalność. Wróg nie śpi ;)


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Brawo Games Workshop!
 Post Napisane: Śr maja 12, 2010 05:50 
Offline
Pan Maruda
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 07, 2010 16:41
Posty: 1969
Wróg nie śpi, ale nawet gdyby GW zamknęło działalność to społeczność, zapasy figurek które ludzie mają w domach i rynek wtórny są na tyle rozbudowane, że wystarczą na długo. W zasadzie tylko zupelnie zieloni gracze (nie, nie orkowi) byliby naprawde pokrzywdzeni.

Adasko


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Brawo Games Workshop!
 Post Napisane: So maja 15, 2010 09:58 
Offline
Jedyny Czarny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 06, 2010 12:32
Posty: 2458
panowie spójrzmy prawdzie w oczy, GW zarobiło już na graczach tyle, jednocześnie uzależniając cześć z nich od swoich systemów, że teraz może prowadzić nawet najbardziej bzdurną politykę, a i tak na tym nie straci. dla mnie sprawa jest oczywista, już im się nie chce, a wciąż chcą zarabiać, więc coraz mniej się starają przy jednoczesnym podnoszeniu cen.

_________________
Przygoda i Rozrywka? Co za kapitalny pomysł! Musimy sprawić, by ta rzecz nie stała się zbyt cholernie popularna, albowiem cała hołota także będzie chciała w to grać! - JKW Książę Walii


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Brawo Games Workshop!
 Post Napisane: So maja 15, 2010 20:33 
Offline
Pan Maruda
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 07, 2010 16:41
Posty: 1969
Damian napisał(a):
już im się nie chce, a wciąż chcą zarabiać, więc coraz mniej się starają przy jednoczesnym podnoszeniu cen.

Ze wciąż chcą zarabiać to normalne - nie znam firmy (takiej normalnej, nastawionej na zysk) która tego nie chce.
Warhammerofilia to z tego co czytalem glownie polska przypadlosc. Co prawda systemy GW za granica tez sa najpopularniejsze, ale różnice są dużo mniejsze niż u nas - tam istnieja nawet aktywne spolecznosci AT-43, Infinity, czy nowej Konfrontacji. U nas jeśli ktoś ma cokolwiek do tych systemów to raczej jako egzotyczna ciekawostke (no dobra - ponoć w Warszafce i gdzies jeszcze zdarza sie granie w Infinity - czego bardzo im zazdroszcze).

Nie wiem, może jestem nastawiony tak AntyGW przez czytanie nie tego co trzeba (konkretniej: bardzo dobrze czyta mi się blog http://metalnplastik.wordpress.com - skrajnie AntyGWowski, za to fajnie przedstawiajacy konkurencyjne systemy ;)),

Swojego czasu byłem BARDZO zapatrzony w GW, Warhammera, ich figurki i zasady. Teraz mając styczność z 40stka (teoretyczna - fora internetowe i praktyczna - allegrowy handel figurkami, gry z Astemem I Michałem) stwierdzam że:
a)figurki wcale nie są ładne (cholernie nieproporcjonalne, nie trzymające żadnej skali, ubogie w szczegóły i bardzo monotonne), w dodatku ich cena (szczegolnie w odniesieniu do jakości) to jakieś chore nieporozumienie
b)zasady nie dość że głupie (np. obecny cover) to prymitywne (strzelanie tylko do 1 celu, chamski system turowy), dziurawe (wystarczy poczytać pierwsze lepsze forum i kłótnie o dziury w zasadach) to dodatkowo cały czas pogarszane i przekombinowywane (patrz: codex IG, codex Tyranids, codex Chaos Space Marines)

Nie wszystko złoto co się świeci, choć po lekturze forum warmachiny też nie uważam żeby był to system w 100% mi odpowiadający (głównie przez społeczność graczy, która często wydaje mi się być przemądrzałym kółkiem wzajemnej adoracji składającym się ze zidiociałych palantów).

Przemyślenia na koniec:
Im dalej od korzeni (luzackie mordheim w lubianym gronie, pełne home rulsów, nieoryginalnych figurek itp), tym mniej mi się to wszystko podoba. Serio.

Adasko


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Brawo Games Workshop!
 Post Napisane: So maja 15, 2010 20:38 
Offline
Jedyny Czarny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 06, 2010 12:32
Posty: 2458
i dlatego ja zawsze byłem wielkim zwolennikiem Mordheim. poza tym ma jeszcze jedną ważną zaletę: jest najtańsze, a frajdy jak za takie pieniądze sporo.

_________________
Przygoda i Rozrywka? Co za kapitalny pomysł! Musimy sprawić, by ta rzecz nie stała się zbyt cholernie popularna, albowiem cała hołota także będzie chciała w to grać! - JKW Książę Walii


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Brawo Games Workshop!
 Post Napisane: So maja 15, 2010 20:44 
Offline
Pan Maruda
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 07, 2010 16:41
Posty: 1969
Powiedzmy, że najtańsze.
Jak kiedyś chciałem zaplanować sobie wypasioną bandę to koszt wyszedł mi porównywalny z grywalną (1000pkt) armią do 40stki. :mrgreen:

Adasko


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Brawo Games Workshop!
 Post Napisane: N maja 23, 2010 08:45 
Offline
Pan Maruda
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 07, 2010 16:41
Posty: 1969
No jaaaaaaa....
Psiocze tu na GW i psiocze, ale...
...
...
NOWE TROLLE MIAŻDŻĄ!
Na tyle, że mam ochotę złożyć sobie bandę orkasów tylko po to by wystawiać takego skurwola!
Obrazek
Są doskonałe!
Chociaż nowi Boar Boyz też są fajni. Szczególnie wyraz twarzy prosiaka. :mrgreen:

Adasko


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: N maja 23, 2010 08:45 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 130 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona

Strona główna forum » Stół Bitewny


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL