Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Stół Bitewny




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 103 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kings of War
 Post Napisane: N maja 08, 2011 07:46 
Offline
Przodownik pracy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 12:03
Posty: 1968
Trochę z nudy, trochę ze zmęczenia po zrobieniu wrednego projektu, popatrzyłem w Kings of War czyli bitewniaka Mantica. Ogólnie poza połową figurek nieumarłych nic mi się nie podoba, ale!
System pod względem idei i zasad wydaje się świetny. Widać, że jest naprawdę wygodny w graniu. Dużo jest do opowiadania, może po kolei:

OGÓLNIE:
- mamy regimenty/hordy, pojedynczych bohaterów/bestie i maszyny wojenne
- możemy brać cokolwiek z jednym ograniczeniem: po jednej maszynie i bohaterze/bestii na każdy regiment/hordę, którą mamy w rozpisce (przeciwdziałanie zrobienia armii samych katapult czy samych lichy)
- regiment to 5 gości w szeregu, 1-6 szeregów
- horda to 10 gości w szeregu, 4-6 szeregów
- pojedyncza jednostka w regimencie/hordzie nie ma swoich statystyk, statystyki ma cały regiment/horda (np. regiment 10 ataków, horda 20)
- im więcej gości tym koszt pojedynczego modelu w pkt jest nieco niższy i zwiększa się wartość Nerve (jakby liderka) - trudniej przepędzić
- każda armia ma swój charakter: dobry, neutralny lub zły, można śmiało mieszać je ze sobą, ale nie powinno się zestawiać charakteru dobrego i złego - tak więc możliwe jest zrobienie armii nieumarłych, która najęła kilka band orków i piekielnych krasnoludów, tudzież armii elfów, gdzie jest kilka krasnoludzkich maszyn wojennych (trzeba jedynie przestrzegać 2-go myślnika)

WALKA:
- w grze chodzi o to aby przepędzić oddział/potwora, robimy to poprzez zmuszenie go do zdawania Nerve
- modele nie umierają w znany nam z tworów GW sposób, zaznacza się (albo spisuje) jedynie uszkodzenia oddziału i o tą liczbę utrudnia się rzut na Nerve - nie trzeba więc co chwila wyciągać modeli i liczyć ile zostało, w całym systemie nie ma czegoś takiego, jak liczba ran!
- każdy oddział/jednostka ma swoją stałą wartość na którą trafia (Melee), i na którą jest trafiany (Defence), a więc: bierzemy garść kości, kulamy na wartość Melee, np. 4+, kości, które zdały bierzemy i kulamy na wartość Defence wroga, np.4+, kości które zdały to straty, które obniżą teraz testy Nerve (i przy szczęściu może przepędzimy oddział wroga, który przed chwilą oberwał, oczywiście straty z kilku tur się kumulują)
np. atak wprawnego oddziału na bardzo twardego gościa to kulanie np. liczba ataków * 3+ * 6+, atak mało wprawnego oddziału na chuchro: liczba ataków * 5+ * 3+
- ciężko jest przepędzić oddziały, trzeba wbić sporo punktów strat

STRZELANIE:
- podobnie jak walka

RUCH:
- do przodu z prędkością przypisaną oddziałowi, wolno raz w dowolnym momencie się obrócić o maks 90 stopni (przed ruchem, po ruchu, w trakcie ruchu)
- do przodu z podwójną prędkością ale bez obracania
- w bok lub do tyłu z połową prędkości
- można bezkarnie przechodzić przez swoje oddziały
- szarża: podójna prędkość, dozwolony jeden obrót o maks 90 stopni, nie można przechodzić przez swoje oddziały, trudny teren nie spowalnia, ale powoduje kary przy wyprowadzaniu ataku

POZA TYM:
- system dopiero powstaje i jest robiony z pasją/zaangażowaniem czy czymś podobnym - jest wyraźna troska o klimat, balans gry jako całości
- można upgrade'ować oddziały, opcji nie ma dużo (tak od 2 do 5, ale każda zdaje się być sensowna przez co można się pobawić, do tego dochodzi decyzja, jak duży oddział ma być)
- przede wszystkim ten klimat, naprawdę go czuć :) (żadnych Predatorów z fast o.O)
- no i cena - za 180 zł zestawy startowe po 80-110 modeli
- fantasy! (jeśli kogoś to przekonuje)


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: N maja 08, 2011 07:46 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Kings of War
 Post Napisane: N maja 08, 2011 11:09 
Offline
Pan Maruda
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 07, 2010 16:41
Posty: 1969
Mi się podoba, ale to wiesz. ;)
Jednak z jakimiś zakupami i wejściem w system (na co chętnie się zdecyduje) wolałbym się wstrzymać aż wyjdą orkowie.

Cytuj:
no i cena - za 180 zł zestawy startowe po 80-110 modeli

Warto wspomnieć, że są to "pełnoprawne" boxowe modele a nie uproszczone 1-2 częściowe kloce jak w przypadku starterów GW. ;)


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kings of War
 Post Napisane: Pn maja 09, 2011 21:05 
Offline
Kronikarz Wojny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 12:04
Posty: 684
Lokalizacja: Września / Poznań
Zamawiam armię krasnoludów!
Jeżeli nasze plany z odpaleniem tego systemu wypalą...

_________________
= ][ = Innocence proves nothing. = ][ =


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kings of War
 Post Napisane: Pn maja 09, 2011 21:23 
Offline
Przodownik pracy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 12:03
Posty: 1968
ja myślę, że wypalą, już mnie korci niemiłosiernie


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kings of War
 Post Napisane: Wt maja 10, 2011 12:22 
Offline
Pan Maruda
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 07, 2010 16:41
Posty: 1969
Też bym chciał, żeby wypaliły. I tak nie gram z nikim poza Wami więc brak graczy nie będzie mi przeszkadzał. ;)

To ja oficjalnie zaklepuje orków jak wyjdą


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kings of War
 Post Napisane: Wt maja 10, 2011 16:46 
Offline
Przodownik pracy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 12:03
Posty: 1968
Będzie można pograć WFB na modelach Mantica, pewnie normalnym ludziom nie będzie przeszkadzać nieobecność modeli GW.

Mgła czeka na zamówienie. Wygląda na to, że do końca miesiąca nie będzie miała nic na sprzedaż. Cytadela ma tylko elfy i nieumarłych w dodatku drożej. Ceny na Allegro również jaj nie urywają.

Czekamy. Tudzież szukamy.


Ostatnio edytowano Śr maja 11, 2011 11:04 przez Astem, łącznie edytowano 1 raz

Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kings of War
 Post Napisane: Śr maja 11, 2011 10:51 
Offline
Jedyny Czarny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 06, 2010 12:32
Posty: 2458
z racji mojej bardzo sporadycznej aktywności bitewniakowej raczej nie zakupię figurek do systemu, ale gdybym chciał z wami zagrac moimi modelami z GW to pewnie nie będziecie mieli nic naprzeciw?

_________________
Przygoda i Rozrywka? Co za kapitalny pomysł! Musimy sprawić, by ta rzecz nie stała się zbyt cholernie popularna, albowiem cała hołota także będzie chciała w to grać! - JKW Książę Walii


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kings of War
 Post Napisane: Śr maja 11, 2011 11:05 
Offline
Przodownik pracy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 12:03
Posty: 1968
ja nie


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kings of War
 Post Napisane: Śr maja 11, 2011 17:53 
Offline
Kronikarz Wojny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 12:04
Posty: 684
Lokalizacja: Września / Poznań
Ja nie także.

_________________
= ][ = Innocence proves nothing. = ][ =


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kings of War
 Post Napisane: So maja 14, 2011 21:02 
Offline
Przodownik pracy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 12:03
Posty: 1968
Krótka refleksja nad KoW zanim włączą Heroesa 3.

- Zasady wydają się być bardzo fajne, ale zastanawia mnie czy nie są aby nieco zbyt proste. Nie wiem nawet czy nie zaryzykować stwierdzenia: nudne? Co prawda przeskok z wersji beta na wersję 2010 dodał sporo nowych zagrań i możliwości, ale mimo wszystko wciąż jest nieco zbyt monotonnie. Być może możliwości taktyczne nadrabiają? Być może kolejne modele i typy jednostek będę komplikować grę nieco bardziej?

- Nie jestem pewien czy mam ochotę na malowanie kolejnej setki modeli. Z drugiej strony, jeśli gra jest dobra i wróci mi radość z bitewniakowania, to będę gotów malować.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: So maja 14, 2011 21:02 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 103 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona

Strona główna forum » Stół Bitewny


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL